Ето ги баснословните заплати в КФН, въпреки които Карина, Ралица и сие проспаха срива на „Олимпик“!

0
951
kfn
Източник : Бинюз

Вместо досегашните 5000 лв., новата държавна заплата на шефката на Комисията за финансов надзор Карина Караиванова става 13 146 лв. Новината не е с днешна дата, а от февруари 2018 г., припомня сайтът “19 минути”.

Припомняме, че на пресконференция на 27.11.2017 г. председателят на КФН Карина Караиванова пое публично ангажимента да оповести новите възнаграждения на ръководството и служителите на комисията след промяната в закона и в модела на финансиране на КФН, осигурявано изцяло от събираните от бизнеса такси, съобщиха от КФН.

В изпълнение на този неин ангажимент ви информираме, че председателят на комисията ще получава основно месечно възнаграждение в размер на 13 хиляди 146 лева.  Основното възнаграждение на заместник-председателите ще бъде в размер на 12 хиляди 003 лева. Членът на КФН ще получава 11 хиляди 432 лева.

В специализираната администрация средното възнаграждение на директориите на дирекции ще възлезе на 5 хиляди 133  лева.

Актюерите, на които ще се разчита да вдигнат ефективността на застрахователния надзор, ще получават средно по 4 хиляди 500 лева, след като бъдат наети от комисията. Средното основно възнаграждение на главните експерти е определено на 2 хиляди 893 лева, на старши експерти на 1 989 лева, а на младши експерти на 1 472 лева.

Възнагражденията в КФН са определени чрез Вътрешни правила за работна заплата, публикувани на сайта на комисията, обясняват още Регулатора най-невинно.

За работата му съдим най-малко по произвола и издевателствата на застрахователите при забавянето или неизплащането на ангажиментите им към потребителите, на които милиони българи са жертви. Тази заплата е с 428 лв. по-висока от възнагражданието на президента на репубиката. Който, за разлика от Савов, няма възможност за многохилядни бонуси.

Чиновниците оправдават наглостта си с промените в закона, прокарани от това мнозинство, които им позволиха да се финансират и от бюджета, и от такси върху подопечните си финансови институции, които в крайна сметка също идват от джоба ни, защото се отразяват в по-високи такси – например предстоящото вдигане на Гражданската отговорност, която на практика си е данък, но в частна полза. Били си удвоили приходите от 11млн. на 20 000 000 лева и явно се чудят какво да ги правят.
В същото време заради суми по 200 000 – 300 000 лв. затварят областни болници със стотици хиляди хора контингент.

А Караиванова и бившата й заместничка Ралица Агайн се чудя коя коя да обвини, че е виновна за липсата на информираност и в обществото, и помежду им какво става с фалита на кипърската компания, както и какво може да донесе това на клиентите на застрахователя.

За такива огромни суми са мълчали и спали. За сметка на нещастието на обикновените хора. Скрити в кабинетчетата си и прибирайки пачките, са спали спокойно. Пари от джоба на същите тези, които сега останаха излъгани и измамени.


ADS