Голям куриоз в мача на Везенков, ето какво се случи :

0
197
1703310465610[1]
Блиц.бг

Сакраменто Кингс попиля Финикс Сънс у дома със 120:105 (35:30, 30:24, 38:30, 17:21) и се върна на победния път след тежката загуба от Бостън.

За съжаление нашето момче Александър Везенков за пореден път игра много малко. Той се отчете само с много красива тройка и една борба. Сашо се появи на терена в началото на втората част и още с първото си докосване на топката изправи трибуните на крака с точния си удар отдалеч.

След тройката му резултатът стана 38:30. Алекс прекара на паркета около четири минути, след което беше заменен. Преди смяната си Везенков направи крачки и реферите веднага маркираха нарушението.

В самия край българинът пак беше пуснат в игра, когато спечели въпросната борба. Общо той участва около 6 минути в двубоя.

Сакраменто стартира мощно срещата с великолепни три забивки на една от големите си звезди Домантас Сабонис. Именно литовецът беше над всички. Той записа „трипъл-дабъл“ – 28 точки, 11 борби и 12 асистенции. Ди`Аарън Фокс завърши с 23 точки, а Кийгън Мъри добави още 21. Харисън Барнс пък се отчете с 19 точки, а Кевин Хъртър добави още 13.