0
460
0000538447 article21
Източник : Днес.бг

Синя приказка II за Левски при Станимир Стоилов и Наско Сираков започна! „Сините“ изиграха нов великолепен мач срещу гръцкия гранд ПАОК и насред адската атмосфера на стадион „Тумба“ направиха 1:1, за да постигнат футболното чудо, както определи Станимир Стоилов евентуално елиминиране на южните ни съседи.

Така с общ резултат 3:1 26-кратният шампион на България елиминира богатия си съперник и се класира за 3-ия квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Хората на Мъри отново играха много компактно, не позволяваха сериозни опасности пред Николай Михайлов, а в предни позиции бързите Уелтън и Роналдо не спираха да тормозят до краен предел защитата на ПАОК.

„Сините“ поведоха в 25-ата минута, когато Елефтерис Лирацис бе пресиран от Филип Кръстев и върна неразчетено топката към Доминик Котарски. Роналдо пресече паса и не сбърка сам срещу вратаря за 1:0!

Домакините изравниха в 56-ата минута, когато Кръстев сбърка при изнасянето, топката стигна до Диего Дантас, който напредна и преодоля Николай Михайлов за 1:1!

В 72-ата минута „Двуглавите орли“ останаха с човек по-малко на терена, след като Дъглас Аугусто си изкара втори жълт картон и беше изгонен. Малко по-късно и Виейриня беше изгонен, след като си изкара две светкавични официални предупреждения.

До края не падна нов гол и Левски се класира за следващата фаза. Там съперник ще е победителят между Хамрун Спартанс (Малта) и Велез (Босна и Херцеговина). В момента тече второто полувреме на реванша и малтийците водят с 2:0 в общия резултат.