0
425
iaponia1
Източник : Фрогнюз

Нова бомба на Мондиала в Катар. И то ядрена. След като Саудитска Арабия разплака Аржентина, сега Япония тресна прославения Маншафт с 2:1 след обрат. Четирикратният световен шампион Германия преклони глава срещу коравия отбор на Япония .

Селекцията на Япония постигна знаменит обрат при старта си на Световното първенство по футбол. „Самураите“ губеха с 0:1 от Германия до 75-ата минута след попадение от дузпа на Илкай Гюндоган през първата част, но резервите за азиатците – Рицу Доан (75) и Такума Асано (84), направиха така японците да ликуват и празнуват в дебютния си мач в Катар.

.

Разочарованието за хората на Ханзи Флик е огромно, след като Маншафта повтори старта си от миналото Световно първенство в Русия, когато Бундестима тръгна с поражение от Мексико, пише още ГОНГ.

В осмата минута азиатците наказаха грешка при изнасянето на топката от германците и реализираха бърза контраатака, която завърши с попадение, но то беше отменено. Дайзен Маеда беше пред линията на бранителите на германците и реферите отмениха гола. Очаквано, германците бяха по-дейният отбор с топката от началото на мача, но пък хората на Ханзи Флик не стигаха лесно до удари посока вратата, пазена от Гонда.

Японците, от своя страна, разчитаха главно на скоростни контраакция, след каквато падна гола им, който беше отменен. В 16-ата Йозуа Кимих центрира от ъглов удар към Антонио Рюдигер, който надигра във въздуха бранител на Япония и стреля с глава, но встрани.

След 20 минути игра германците раизграха отлично и разкъсаха отбраната на Япония, за да се стигне до прострелен удар от Илкай Гюндоган, но Гонда отрази. Маншафта започна постепенно да налага по-директен натиск, а германците разиграха топката отдясно в 28-ата. Серж Гнабри комбинира с Илкай Гюндонган, а халфът не се бави и шутира силно, но право в ръцете на Гонда. Секунди след това при масиран натиск в наказателното  поле на Япония отново Гюндоган можеше да открие резултата, но Мая Йошида с тяло блокира удар на звездата на Ман Сити.

В 32-ата Давид Раум получи дълъг пас отляво в наказателното поле на Япония и беше пресиран от стража Гонда. Първоначално Гонда не игра нито с топката, нито с Раум, но при повторното си вдигане се хвърли върху играча на Германия и реферът нямаше как да не посочи бялата точка. Илкай Гюндоган стреля в средата на вратата, а Гонда се хвърли в левия си ъгъл и резултатът беше открит.

Три преди края на първата част Томас Мюлер беше намерен на дъгата пред японската врата, а опитният нападател върна за Кимих. Играчът на Байерн шутира силно с десния крак, но и доста неточно. Германците продължиха да действат много добре, а Джамал Мусиала с изключително завъртане елиминира Итакура и стреля с десния крак, но над напречната греда на японците в последната минута от първата част.

Дълбоко в добавеното време Маншафта реализира втори гол във вратата на съперника, след като Гнабри подаде към Кай Хавертц на празна врата и нападателят нямаше как да сбърка. След преразглеждане на ситуацията обаче беше установено, че играчът на Челси е бил в засада.

Германците започнаха второто полувреме както завършиха първото и две след подновяването на играта можеха да удвоят. Серж Гнабри получи вдясно и шутира по диагонала, но топката се отби в напречната греда на Гонда. Играчът на Байерн имаше възможност да комбинира с Томас Мюлер, който също беше на изгодна позиция.

В 51-ата Джамал Мусиала овладя пред наказателното поле на японците и с лекота елиминира четирима бранители на „самураите“, за да си освободи място за изстрел. Последва завършващ изстрел, който обаче беше неточен. След час игра Джамал Мусиала с хитро извеждащо подаване видя Илкай Гюндоган в наказателното поле. Халфът шутира, но топката се удари в десния страничен стълб.

Японците заиграха по-добре и започнаха повече да гледат към вратата на Мануел Нойер, след като европейците намалиха темпото си на терена. В 70-ата обаче Серж Гнабри свали топката към резервата Хофман, който стреля, но вратарят Гонда направи зрелищно спасяване. Атакта продължи, а Раум отляво вдигна топката за Серж Гнабри, който стреля с глава, а Гонда отрази. Гнабри притича да довкара топката, но Гонда направи поредното си спасяване, за да остави „самураите’ в мача.

В 73-ата Мануел Нойер направи изключително спасяване с една ръка, след като отрази удар на Дайчи Камада. Топката отиде в Хироки Сакай, който трябваше да отбележи в опразнената врата, но стреля изключително нескопосано. В 75-ата Япония изравни на Бундестима.

Азиатците натиснаха своя съперник и гол във вратата на Германия все пак падна. Резервата Такуми Минамино нахлу вляво в наказателното поле и даде успореден пас по земя. Мануел Нойер спря подаването с ръка, но върна топката към другата резерва – Доан, който нямаше как да сбърка – 1:1.

„Самураите“ направиха пълен обрат срещу Маншафта пет преди края, след като топката беше силно изритана от фал към Такума Асано. Той овладя и надбяга Нико Шлотербек и от малък ъгъл матира Нойер.

Германците започнаха да натискат съперника, за да изравнят, а в 94-ата минута Леон Горетцка отправи изключително силен удар към японската врата, но топката отлетя аут.