Всичко за Евро 2021 : Кой срещу кого, къде, кога и по коя телевизия!

0
orig1 3

В петък в 22 часа започва най-дълго чаканото Европейско първенство в историята. Отложиха го с 12 месеца, но ще го има.

24 отбора ще се борят за титлата „шампион на Европа“ в 11 града из целия континент, България няма да участва, но на турнира ще са най-добрите.

Предлагаме ви пълната програма по дни, часове, място на мачовете, телевизионен канал на излъчване, както и елиминационната решетка след групите. Това е Евро 2020 (или Евро 2021, ако искате) на длан: Всичко, което трябва да знаете.

Групова фаза

Петък, 11 юни, 22 часа

Италия – Турция (Рим, Група А) по БНТ 1, БНТ 3 и Нова.

Церемонията по откриването започва час по-рано.

Събота, 12 юни

16 часа Уелс – Швейцария (Баку, Група А) по Диема спорт 2

19 часа Дания – Финландия (Копенхаген, Група В) по БНТ 1 и БНТ 3

22 часа Белгия – Русия (Санкт Петербург, Група В) по Диема спорт 2

Неделя, 13 юни

16 ч Англия – Хърватия (Лондон, Група D) по БНТ 1 и БНТ 3

19 ч Австрия – Северна Македония (Букурещ, Група С) по Диема спорт 2

22 ч Нидерландия – Украйна (Амстердам, Група С) по БНТ 1 и БНТ 3

Понеделник, 14 юни

16 ч Шотландия – Чехия (Глазгоу, Група D) по Диема спорт 2

19 ч Полша – Словакия (Санкт Петербург, Група Е) по БНТ 1 и БНТ 3

22 ч Испания – Швеция (Севиля, Група Е) по Диема спорт 2

 

Футбол из целия континент: Ето ги арените на Европейското (Снимки и видео)

Вторник, 15 юни

19 ч Унгария – Португалия (Будапеща, Група F) по БНТ 1 и БНТ 3

22 ч Франция – Германия (Мюнхен, Група F) по Нова

Сряда, 16 юни

16 ч Финландия – Русия (Санкт Петербург, група В) по БНТ 1 и БНТ 3

19 ч Турция – Уелс (Баку, Група А) по Диема спорт 2

22 ч Италия – Швейцария (Рим, Група А) по БНТ 1 и БНТ 3

Четвъртък, 17 юни

16 ч Украйна – Северна Македония (Букурещ, Група С) по БНТ 1 и БНТ 3

19 ч Дания – Белгия (Копенхаген, Група В) по Диема спорт 2

22 ч Нидерландия – Австрия (Амстердам, Група С) по БНТ 1 и БНТ 3

Петък, 18 юни

16 ч Швеция – Словакия (Санкт Петербург, Група Е) по Диема спорт 2

19 ч Хърватия – Чехия (Глазгоу, Група D) по БНТ 1 и БНТ 3

22 ч Англия – Шотландия (Лондон, Група D) по Нова

Събота, 19 юни

16 ч Унгария – Франция (Будапеща, Група F) по Диема спорт 2, БНТ 1 и БНТ 3

19 ч Португалия – Германия (Мюнхен, Група F) по БНТ 1 и БНТ 3

22 ч Испания – Полша (Севиля, Група Е) по Диема спорт 2

Неделя, 20 юни

19 ч Швейцария – Турция (Баку, Група А) по Диема спорт 2

19 ч Италия – Уелс (Рим, Група А) по БНТ 1 и БНТ 3

Понеделник, 21 юни

19 ч Северна Македония – Нидерландия (Амстердам, Група С) по Диема спорт 2

19 ч Украйна – Австрия (Букурещ, Група С) по БНТ 1 и БНТ 3

22 ч Русия – Дания (Копенхаген, Група В) по БНТ 1 и БНТ 3

22 ч Финландия – Белгия (Санкт Петербург) по Диема спорт 2

Вторник, 22 юни

22 ч Чехия – Англия (Лондон, Група D) по Нова

22 ч Хърватия – Шотландия (Глазгоу, Група D) по БНТ 1 и БНТ 3

Сряда, 23 юни

19 ч Швеция – Полша (Санкт Петербург, Група Е) по Диема спорт 2

19 ч Словакия – Испания (Севиля, Група Е) по БНТ 1 и БНТ 3

22 ч Германия – Унгария (Мюнхен, Група F) по БНТ 1 и БНТ 3

22 ч Португалия – Франция (Будапеща, Група F) по Нова

24 и 25 юни – почивни дни на първенството.

Осминафинали

Събота, 26 юни

19 часа, Мач №38: Втори в група А – Втори в група В (Амстердам) по Диема спорт 2

22 часа, Мач №37: Победител в група А – Втори в група С (Лондон) по БНТ 1 и БНТ 3

Неделя, 27 юни

19 часа, Мач №40: Победител в група С – Трети в група D/E/F (Будапеща) по БНТ 1 и БНТ 3

22 часа, Мач №39: Победител в група В – трети в група A/D/E/F (Севиля) по Нова

Понеделник, 28 юни

19 часа, Мач №42: Втори в група D – Втори в група Е (Копенхаген) по БНТ 1 и БНТ 3

22 часа, Мач №41: Победител група F – Трети в група A/B/C(Букурещ) по Нова

Вторник, 29 юни

19 часа, Мач №44: Победител в група D – Втори в група F (Лондон) по Диема спорт 2

22 часа, Мач №43: Победител в група Е – Трети в група A/B/C/D (Глазгоу) по БНТ 1 и БНТ 3

30 юни и 1 юли са почивни дни на първенството.

Четвъртфинали

Петък, 2 юли

19 часа, Мач №45: Победител от мач 41 – Победител от мач 42 (Санкт Петербург) по БНТ 1 и БНТ 3

22 часа, Мач №46: Победител от мач 39 – Победител от мач 37 (Мюнхен) по Нова

Събота, 3 юли

19 часа, Мач №47: Победител от мач 40 – Победител от мач 38 (Баку) по Диема спорт 2

22 часа, Мач №48: Победител от мач 43 – Победител от мач 44 (Рим) по БНТ 1 и БНТ 3

4 и 5 юли – почивни дни.

Полуфинали

Вторник, 6 юли

22 ч Победител от мач 46 – Победител от мач 45 (Лондон) по БНТ 1 и БНТ 3

Сряда, 7 юли

22 ч Победител от мач 48 – Победител от мач 47 (Лондон) по Нова

8, 9 и 10 юли са дни без мачове.

Финал

Неделя, 11 юли, 22 часа в Лондон – по Нова, БНТ 1 и БНТ 3.

*И двете медии, които ще излъчват първенството, ще имат едночасови студия преди мачовете. В БНТ то носи името „Трето полувреме“, а в Нова/Диема – „Еуфория“.

След полунощ и дневните часове в каналите на БНТ и Диема ще вървят и пълни записи на мачовете.

 


- Реклама -

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете вашият коментар!
Моля въведете вашето име тук