ЦСКА на косъм от провал в Европа! Обърна малтийци с гол в края на мача!

0
488
159855499985v50371
Източник : Блиц.бг

ЦСКА победи малтийския Сайрънс с 2:1 в двубой от първия предварителен кръг на Лига Европа и отстрани съперника.

Мачът изненадващо започна с по-добри възможности за гостите, които на два пъти в рамките на първите десет минути създадоха напрежение пред вратата на „червените“ при дебюта си в евротурнирите. В следващите десет на терена изобилстваше твърдата игра и сблъсъците за всяка топка, след което ЦСКА взе инициативата.

Али Соу отправи първия точен удар в срещата в 23-ата минута, но шутира право в ръцете на вратаря на Сайрънс. До края на полувремето „червените“ осъществиха още няколко добри атаки, натискаха прибрания в собственото си поле Сайрънс, но така и затрудниха сериозно съперниковата врата.

Второто полувреме започна кошмарно за ЦСКА и в първите минути съдията Кжищоф Якубик от Полша посочи бялата точка за намеса на Матей срещу Максуел да Силва, при която бранителят на ЦСКА първо игра с топката. Потърпевшият застана зад топката, но вратарят на ЦСКА Густаво Бусато отрази удара му.

Гостите все пак успяха да поведат в 69-ата минута, когато Максуел да Силва успя да открие резултата с шут от дъгата на наказателното поле, като топката се отби в тялото на бранител на ЦСКА (1:0). Само шест минути след попадението на малтийците резервата Ахмед Ахмедов успя да изравни след пас на друг играч, появил се от пейката Юнус Санкаре и удар отблизо (1:1).

В първата минута от продължението на двубоя Али Соу вкара от малък ъгъл за 2:1, с което донесе победата и осигури продължаването на „червените“ напред в Лига Европа.