ЦСКА и Левски направиха зрелищен мач и 3 : 3 !

0
484
phph94cbz 800x 1

ЦСКА-София и Левски взеха само по една точка, след като завършиха с равенството 3:3 в двубой, който даде старт на плейофната фаза на първата шестица в Първа лига.

На два пъти символичният гост Левски повеждаше – 1:2 и 2:3, но в 88-та мин. Соу закова крайното 3:3. ЦСКА-София поведе само веднъж – в 16-та минута, когато крилото Греъм Кери при съдийска топка и центрира бързо и остро отдясно, а Янис Каргас прати топката в собствената си врата при опита да блокира Али Соу, информира за обратите в двубая Дарик.

В следващите минути на 2 пъти гредите спасиха вратата на „сините“ от нови попадения след удари на Кери и Пламен Гълъбов. В 35-та минута защитата на ЦСКА и вратарят Густаво Бусато не се разбраха при една дълга топка и до нея пръв достигна Станислав Иванов, повален от Бусато в наказателното поле. Иван Горанов не сбърка при изпълнението на дузпата и изравни резултата 1:1.        21121957031                                                                              В оставащите минути от първото полувреме играта бе равностойна, а в третата минута на продължението Левски стигна до пълен обрат след центриране от фал на Дени Алар, при което Холмар Ейолфсон изпревари Бусато и свали топката за Хали Тиам, който вкара в опразнената врата от непосредствена близост.                                                        Темпото не спадна след почивката и в 58-та минута резултатът отново беше равен, след като Каргас и Холмар действаха тромаво срещу Кристиян Малинов в наказателното поле и го повалиха, за което реферът Кабаков отсъди дузпа. Вратарят на „сините“ Георги Георгиев хвана ъгъла на Кери, но отбитата от него топка влезе в мрежата до левия дирек за 2:2.

Само четири минути по-късно играчите на Левски отново празнуваха, след като Станислав Иванов проби отлично отдясно и центрира точно за резервата Симеон Славчев, който даде преднина на своите с глава. В 88-та мин. ЦСКА-София изравни 3:3 чрез Али Соу, а в 94-та мин. Ахмедов не успя да засече в мрежата центриране на Джеси. След този хикс тимът на Крушчич вече заема второ място с 51 точки, докато Левски е на трета позиция с 50 точки, колкото има и Локомотив Пловдив. Лудогорец може още утре да стане шампион на България за девети пореден път, ако вземе домакинството си на Берое.

Преди, по време и след приключване на футболната среща са задържани шестима –петима за притежание на забранени предмети, като един от тях е имал и забрана за посещение на футболни срещи, и един за неподчинение на полицейски орган при преминаване на контролно пропускателните пунктове.