След 4:1 над Черно море: Лудогорец отново е шампион! ЦСКА победи Ботев с гол накрая, зае второто място!

0
485
ludogorets shampion

Лудогорец стана шампион на България по футбол за осма поредна година, след като победи Черно море с 4:1 в мач от последния кръг за сезона в Първа лига.

В герой за „орлите“ се превърна нападателят Якуб Шверчок, който изригна с хеттрик.

Димо Бакалов откри за Лудогорец в десетата минута, но в средата на първата част Жоржиньо изравни. След това дойдоха моментите на Шверчок, който върна аванса на своите в 33-ата минута.

Полякът вкара гола на успокоението малко преди изтичането на час игра, а в 71-та минута прати в див екстаз феновете по трибуните, оформяйки хеттрика си.

В другия мач от тази вечер ЦСКА победи Ботев (Пловдив) у дома с 1:0, но не спечели така жадуваната титла.
Единственото попадение бе на Жоржиньо в 90-ата минута.

Така Лудогорец събра 79 точки, само с една повече от вицешампиона ЦСКА. Трети остана Левски, а четвъртото място е за Берое.