Сензация! Белгия изхвърли големия фаворит Бразилия и е на 1/2-финал срещу Франция!

0
601
belgia brazilia
Източник : Блиц.бг

Големият фаворит и петкратен първенец на планетата Бразилия загуби от Белгия с 1:2 на „Казан Арена“ в зрелищен 1/4-финал и отпадна от Мондиал 2018 в Русия. „Червените дяволи“ се класираха за втори път за 1/2-финал на световно първенство след 1986 година в Мексико. В спор за място на финала те ще спорят срещу тима на Франция, който елиминира Уругвай след 2:0 в Нижни Новгород.

Съперниците предложиха много динамично и изпъстрено с голови положения първо полувреме. Бразилците се опитваха да владеят повече топката, а белгийците разчита на убийствените си контраатаки. Още в 6-ата минута след центриране от корнер Тиаго Силва засече топката и тя срещна страничната греда. В ответната атака на „червените дяволи“ удар на Еден Азар бе блокиран, а след това Насер Шадли шутира встрани от вратата. Последваха опасно влизане на Габриел Жезус в наказателното поле и нескопосан удар на Паулиньо от точката на дузпата, за да се стигне до 17-ата минута, когато след центриране от корнер Фернандиньо си вкара автогол за 0:1.

Удари на Коутиньо и Неймар не намериха целта, а Куртоа спаси мощен шут на Марсело в 26-ата минута. След още пет минути игра авансът на Белгия бе удвоен след прекрасна контраатака. Лукаку изведе чудесно Кевин Де Бройне и халфът на Манчестър Сити със силен диагинален удар не остави шансове за Алисон – 0:2.