Отлично! Цвети е на 1/4-финал на US Open, излиза срещу Серина!

0
483
0000462139 article21
Източник : Днес.бг

Бившата първа ракета на България Цветана Пиронкова продължава да мечтае на US Open, достигайки до четвъртфиналите след успех с 6:4, 6:7 (5), 6:3 над французойката Ализе Корне.

На четвъртфиналите българката се изправя срещу легендата Серина Уилямс, която има 6 титли на US Open, но за последно триумфира в Ню Йорк през 2014 година. В изиграните между тях 4 мача Цвети няма победа, като е успяла да вземе два сета на американката.

Българката не започна добре срещу Корне и изостана с 0:2 гейма, но набързо върна пробива. Тя изпитваше колебания, но успя да докара нещата до 4:4 и след това осъществи нов пробив със страхотно отиграване на мрежата.

Пиронкова показа здрави нерви, сервирайки за първата част. Тя стигна до два сетбола и довърши съпротивата на французойката в гейма с великолепно построена многоходова атака.