Гришо оцеля и продължава напред на „Ролан Гарос“ след маратонски мач Димитров с втора победа срещу Чилич, предстои му битка с Вавринка!

0
460
grigor bie
Източник : Блиц.бг

Григор Димитров спечели втора победа на „Ролан Гарос“ и след успеха с 3-2 над Янко Типсаревич в неделя, удари и хърватина Марин Чилич отново в пет сета (6:7 (3:7), 6:4, 4:6, 7:6 (7:2), 6:3) за около 4 часа и половина.

Българинът записа втора победа срещу Чилич в шестата среща помежду им и в следващия кръг ще спори със Стан Вавринка при баланс 4:4 успеха в досегашните им мачове.

Григор може да постигне нещо невиждано, ако победи швейцареца, тъй като досега никога не е преминавал третия кръг на турнира.
Първият сет стартира равностойно, като до 3:3 двамата печелиха подаванията си. След това Гришо поведе с 40:0 при сервис на Чилич, но последвалият развой изненада всички. Вместо да пробие съперника, Григор загуби 8 поредни точки и позволи на хърватина да си вземе гейма, а и да го пробие на нула за 5:3. След този момент Димитров се стегна и успя да запише пробив за 5:4 след сет пойнт в полза на Чилич, а след това доведе нещата до равенство в геймовете (5:5). Българинът беше на крачка от тотален обрат и поведе с 30:0 при сервис на Чилич, но хърватинът се измъкна и си взе гейма. Григор доведе сета до тайбрек, в който българинът загуби подаването си за 4:3 в полза на Чилич, който беше безгрешен и взе сета със 7:6 (7:3) за един час.

Вторият сет започна като първия и до 4:4 нямаше пробиви, макар Григор  Димитров да имаше цели три възможности за това. Българинът все пак успя да вземе сета, като проби Чилич за 6:4 при третия си сет пойнт.

Третата част на мача също тръгна гейм за гейм, а всичко се реши с един единствен пробив. Той дойде за 4:3 в полза на Чилич при единствената му възможност за това в сета. При 5:4 Чилич затвори сета с гейм на нула за 6:4 и поведе с 2-1 в резултата.

Четвъртият сет не направи изключение от картината в мача и протече без пробиви, макар Гришо да пропусна два брейк пойнта в четвъртия гейм. Стигна се до тайбрек, при който българинът беше категоричен и проби съперника на два пъти за крайното 7:2.

В решителния пети сет Григор Димитров удари съперника още в първия гейм и го проби, а в следващия се спаси от пробив след три брейк пойнта. Българинът вдигна феновете на крака малко по-късно, когато спечели точка от невъзможна ситуация и след няколко къси спринта матира Чилич на мрежата. При 4:2 в полза на Гришо, хърватинът допусна двойна грешка при 40:30 в полза на Димитров и изостана с 2:5 при сервиз за българина. Вместо да приключи всичко обаче Григор допусна пробив за 5:3, но след това си върна и с нов пробив реши мача за 6:3.