Гришо изпусна финала след страшна драма в Мелбърн!

0
463
164161566311
Източник : Блиц.бг

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби на полуфиналите на турнира от веригата АТР 250 в Мелбърн. Гришо отстъпи с 5:7, 6:7 (11) на американеца Максим Креси, който мина през квалификациите на надпреварата.

Ключови за успеха на 112-ия в световната ранглиста бяха мощните му сервиси и последващите излизания на мрежата, на които Димитров не да намери правилен отговор през целия двубой, продължил 2:04 часа.

Изключителна драма се разигра в края втория сет и особено в тайбрека, където двамата тенисисти проведоха много здрава битка с разменено надмощие.

ПЪРВИ СЕТ
Мачът започна изключително равностойно. Двамата тенисисти взимаха своите подавания и никой не успя да стигне до възможност за пробив. Така резултатът се движеше точка за точка. Промяната дойде в последния 12-и гейм. Тогава Креси спечели първата си възможност за брейк в мача. По този начин взе гейма, а с това и първия сет.

ВТОРИ СЕТ
Развитието на втората част наподобяваше това на първия сет. Двамата печелеха своето подаване без проблем до осмия гейм, когато на Гришо се наложи да спаси точка за пробив. След това пък Димитров принуди Креси да спасява брейкбол. Изключително драматичен беше 11-ият гейм, когато българинът не успя да се възползва от четири възможности за пробив. Така след 6:6 се стигна до тайбрек.

ТАЙБРЕК
Решителната част на втория сет започна изключително добре за Григор Димитров. Нашият тенисист стигна до три сетбола при 6:3 и при успех щеше да има психологическо предимство при трети сет. Вместо това Гришо допусна изравняване, а след това му се наложи да спаси три мачбола. Той се справи с тази задача, но капитулира при четвъртата възможност за спечелване на мача, открила се пред американския му съперник.