Господин Симеонов : Като сте казали „А“ кажете и „Б“ !

0
955
Валери Симеонов
снимка гласове.ком

Тези, които ме познават знаят, че не мога да бъда обвинен в послушание към когото и да било. Винаги съм си казвал и защитавал мнението. По тази причина съм имал доста спорове дори и с Вицето Симеонов(да се свети името му) по различни въпроси. При последния той не издържа и изхвърчах от телевизията. Сталинист-не търпи чуждо мнение или несъгласие, не дай си боже непослушание.  Винаги обаче съм се старал да бъда обективен. Сега в случая с рекламите за търкане на билети на щастието мисля,pechelivshi че е прав(да ми прости Господ). Това наистина насажда в съзнанието на хората, че с малко късмет и най-важното -без никакъв труд може да се спечели и живее щастливо. Нещо повече-някои гъзоблизци и национални предатели гласуваха преди време в Парламента по-ниска ставка на ДДС за хазарта?! Представяте ли си-не за лекарства и учебници, а за хазарт. И после се чудят депутатите, защо рейтинга на Парламента е смешно нисък! И досега на никой не му е дошло на акъла да внесе промяна, тоест по-нисък ДДС за лекарства и учебници, а по-висок за хазарта. Това очакваме от Вас господин Симеонов! Като сте казали „а“ кажете и „б“. Предложете намаление на ДДС за лекарства и учебници, а върнете на 20% за хазарта, а защо не и повече? Ето защо:   Над 2/3 от българите казват, че не познават човек, който да е спечелил значителна сума от лотарийни игри у нас. Още по-голямо мнозинство – 81% – смятат, че да се спечели значима сума в такива игри не е лесно, докато 9% на сто са на обратното мнение.
Това сочат данните от експресен сондаж на „Галъп интернешънъл“ по въпроса.             Повече от половината българи – 55% се съгласяват със забраната на реклама, но не и на самите игри.
14% са крайни и биха се съгласили даже на забрана на игрите. 27% пък искат всичко да остане както досега.
По-малто от половината българи (42%) смятат, че в живота у нас може да се успее преди всичко с повече късмет, докато 53 на сто настояват, че се успява преди всичко с повече работа.gorkite
„Делът от 42% не е малък и свидетелства за важни народопсихологически особености, за качеството на живот на мнозина у нас, както и за усещането за несправедливост“, допълват от „Галъп интернешънъл“.
На този фон 5% от запитаните твърдят, че редовно играят игри като тото, лотария, посягат към форми на хазарт и т.н. Те се равняват условно на близо 300 хиляди души. Тези хора харчат средно по 43 лв месечно за такъв тип игри.
19% пък (или над 1 млн. българи) казват, че играят от време на време и харчат средно по 21 лв. месечно. Играещите много рядко са 33% (над 1.8 млн.) и влагат по 9 лева на месец в това.
Така, общо 57% от запитаните (или над 3 милиона) се оказват играещи, макар и с различна честота. 43 на сто са тези, които твърдят, че не играят такива игри.                                                                                                                        Вуйчо Страхил


ADS