Русия с поредната сензация на Мондиал 2018, би Испания! Там Акинфеев стана герой за руснаците, спаси дузпите на Коке и Аспас!

0
730
rusia ispania 1
Снимка :Ройтерс Източник : Днес.бг

Русия сътвори поредната сензация на Мондиал 2018, елиминирайки един от големите фаворити Испания след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха 1:1.

Сборная изигра много прилично първо полувреме на стадион „Лужники“, в което имаше лек териториален превес, но пък си вкара автогол чрез Сергей Игнашевич.

Постепенно напористите руснаци наложиха волята си и спечелиха дузпа, реализирана по хладнокръвен начин от Артьом Дзюба. Интересното е, че първият точен удар на Ла Фурия в срещата дойде едва след изравнителния гол на техния съперник.

През втората част Испания рязко вдигна оборотите и владеенето на топката достигаше 75% в тяхна полза, но липсваха чистите голови положения. Пет минути преди края Акинфеев се намеси два пъти в рамките на секунди след удари на Иниеста и Аспас.

Така мачът влезе в продължения, в които не се случи нищо интересно и дузпите трябваше да определят победителя. Там Акинфеев стана герой за руснаците, спасявайки дузпите на Коке и Аспас.