Нашето море е прекрасно, но доста българи са по-бедни и ходят в Гърция!

0
58
image 1241[1]
Капитан. бг

Най-после трябва да кажем истината и да осветлим спора, българско или гръцко море? Той според мен е излишен. Просто всеки ходи там, където му харесва и най-вече, КЪДЕТО МУ Е ПО ДЖОБА!

Няма никакво съмнение, че нашето черноморие е прекрасно! Поредното доказателство е международна класация!

България влезе в класация на 7-те най-изгодни за туризъм държави в Европа, съобщава БТА.

Класацията е изготвена от специализираното издание „Таймс Ентъртейнмънт“ (Times Entertainment), част от групата на „Таймс ъф Индия“ (Times of India).

Изданието посочва, че Европа обикновено е описвана като скъп континент за посещение, с луксозни хотели, скъпи ястия и скъпи туристически атракции.

Въпреки че Париж, Лондон и Цюрих могат да бъдат непосилно скъпи, има много достъпни страни за посещение в Европа, които са богати на култура, спиращи дъха гледки и интересни преживявания, без да се изпразва портфейлът ви, пише медията.

Само, че по-евтино е за европейците, но не и за част от българите! А вече почти няма на нашето море къщи за гости, които предоставяха двор с барбекю, печка и посуда, с навес и маси за туристите, които искат сами да си готвят!

Няма, защото селяндурския манталитет, да се напиеш и да пееш, че  и викаш до 2 часа през нощта, вече никой не търпи!                                                                        А после да оставиш масата и посудата не измити, да събират мухите!

Хазяите захитряха! Имаш стая, яж си там, или на ресторант! Това второто обаче, не е по джоба на доста българи и хайде към Гърция!

Ама там е по-скъпо, ще кажете! Там да, ама нашенците в 80% не виждат нищо от Гърция!   Изключвам 20%, които могат да си позволят гръцки хотел за минимум 100 евро стаята,  таверна с цени 10-12 евро салата, 18 евро калмари и 6-7 евро бира!                                                                                                                                             Две или три семейства наемат къща, в някое село с една баня и тоалетна, най често на 10-15 км. от морето за по-евтино! Всеки ден до морето на камъните, или в по-добрия случай на чакъла на брега!

Селата до такива плажове са с по-евтини къщи!                                                        След морето започва приготвянето!

960x540[1]
С мусака на плажа!!!

Мъжете подреждат масата, ракията и салатите, а жените готвят! Всичко до солта и клечките за зъби, излиза от багажниците на колите!

plazh dzhezve[1]
Друго си е в Гърция!!!

Те в гръцки магазин не влизат! На кафене-охи! На таверна-хич!                                                                                                                                              На другия ден, сандвичите и пак на чакъла! Е някои по-работливи, направо занасят тавата с мусака на плажа!

Изобретателните са с газово котлонче и пият кафе на корем!                                                                https://youtu.be/Iqz9BRgJ3Hk

В това няма нищо лошо, ако Ганьо като се върне, не реши да се направи на баровец и да покани комшията на една ракия!

Вади шише гръцки зехтин за салатата купен от Лидъл и гордо казва : Полей си комшу доматите с гръцки зехтин, че бяхме на море в Гърция!!!

А най-лошото е, че после скъсаняка влиза във фейса и почва да се прави на „баровец“: Няма да им стъпя на българското море-друго си е Гърция!!!

Иска да каже в гръцко село, в една къща на 10-15 км. от морето и чакъла, 2-3 семейства, с една баня и тоалетна!                                                                               Да, в Гърция е хубаво, ама за тези нашенци, които са от средна класа и нагоре!           За по-бедните е само Пунта Мара и смешно изхвърляне на пишман баровци!!                                                                                                                                                                                                                                                                      Капитан.                                                                                                                                      P.S.   Авторът на статията, е един от най-опитните в българския туризъм! Започнал като пиколо в СЛ. бряг, после продавач в магазинче плод и зеленчук до бар Вариете. Сервитьор и барман в ММЦ  Приморско! Готвач в ресторантите на хотели Бургас и Кубан на Сл. бряг. Рецепционист, снабдител, управител и 20 години собственик на малък хотел с ресторант в Черноморец!                                                                                                                                                                                                            И накрая балдъзата 30 години омъжена-живее и работи в Гърция!   Та и от там информация от първа ръка!

 


ADS