Ивайло Янев : Волейболния Нефтохимик с драматична победа в Дупница!

0
615
2de2f36b88bdcec0aaa50af042aa9b4a1

Отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас) извоюва 15-ти пореден успех във волейболната Супер лига. Бургазлии се наложиха над Марек Юнион-Ивкони с 3:2 (в отделните части 25:16, 17:25, 25:21, 18:25, 15:10). Срещата се проведе пред около 350 зрители в зала „Спортна“.

Нефтохимик запазва първото място в подреждането с актив от 44 пункта (15 победи и 2 загуби). Дупничани са на пето място с 29 точки.

Момчетата на Николай Желязков започнаха силно и бързо натрупаха преднина в откриващия гейм. Във втория сет ролите се размениха и гостите безпроблемно затвориха на 17. Третата част започна по-силно за бургазлии. Те поддържаха много високо темпо, което им позволи да поведат в резултата. Марек показа съвсем друга игра, в следващия сет  и заслужено успя да изравни до 2:2 сета.

Последната част вървеше точка за точка, но класата на гостите се оказа решаваща.

В следващия кръг отбора на Нефтохимик посреща Левски в зала „Младост“. Двубоят ще се проведе на 28 февруари (петък).