Истинско дерби : Черноморец-Нефтохимик 3 : 4 и шейховете тръгват към Б група!

0
459
nafta akuli
Снимка : Флагман.бг

Днес на частично обновения легендарен стадион Черноморец се игра градското дерби на В рфг между Черноморец и Нефтохимик. Мачът, като истинско дерби имаше силен заряд и предложи на зрителите атрактивен футбол и много емоции. Нефтохимик победи с 4 : 3 и даде сериозна заявка за професионалният футбол. Силно впечатление направиха многото хора, които се стекоха на стадиона. Въпреки студеното време :  -2 градуса, около 1 500 зрители мръзнаха на Акациите заради невероятната тръпка на Цар Футбол. Отдавна паркинга срещу стадиона не се е пълнил с коли, което показва, че футболна общественост в Бургас има. През първото полувреме играта беше равностойна с лек превес за Акулите във владеенето на топката, но този показател е само за статистиката. Контраатаките на гостите бяха интелигентни и дадоха резултат. В 10-та минута Деян Христов от гостите се възползва от разминаването на вратаря при излизането му да боксира топката и я прати в мрежата – 0 : 1.  Само 12 минути по-късно Борето Карамфилов от нафтата с хубав диагонален удар покачи на 0 : 2. Чак тогава акулите се хвърлиха към вратата на гостите и в 40-та минута след добро центриране от дясно капитанът Станимир Митев прати топката с глава в десният горен ъгъл 1 : 2.                         В началото на второто полувреме Петър Колев върна интригата в мача, като вкара гол за  2 : 2, а с това и надеждите на по-многобройната публика на стадиона, която подкрепяше Черноморец. Мачът се изостри, бяха показани доста жълти картони, а съдията просто прекали, като изгони и двама футболисти на домакините.   След здрава битка шейховете отново ликуваха след гол на Боримир Крамфилов 2 : 3 в 72-та минута. След него Цецо Филипов сложи край на интригата с гол за 2 : 4. Няколко минути преди края на мача акулите пак отбелязаха и резултата стана 3 : 4,  но за обрат вече нямаше време, въпреки, че макар и с двама души по-малко в последните секунди сините изравниха, но голът бе отменен заради засада! Нефтохимик спечели един от трудните си мачове, като гост и ако успее да победи преките си съперници у дома най-вероятно, ще се върне в професионалния футбол. Черноморец може да обиграва отбора си и следващия сезон безапелационно да последва шейховете в Б група. Като гледаме как новото ръководство и спонсорите са се заели да възстановят легендарния стадион, който един шапшал остави да буренясва, у нас любителите на футбола се заражда надеждата, че ще изгрее слънцето и във всички със сини сърца. Дано изгрее и слънцето в душите на ръководството на Община Бургас, както и в следствието и прокуратурата и да разследват най-после кой кум, кой сват и кой на Събев брат?  Защото около 45 милиона борчове на ПСФК ми се виждат много, а и нямам намерение заедно с моите съграждани да ги плащам. По съм навит да нося цигари на тези, които ги ухапаха, ако си платят де!                                                  Ангел Божидаров