Гришо започна трудно, но се развихри и отвя германец на старта в Маями!

0
712
григор
снимка:тенискафе.ком Източник : Блиц.

Григор Димитров обърна германеца Максимилиан Мартерер с 4:6, 6:2, 6:1 и започна с победа участието си „Мастърс” турнира в Маями.

Поставеният под №3 българин почиваше в първия кръг и започна трудно срещу световния №73, който изненадващо взе първия сет. След това обаче Гришо не остави никакви шансове на Мертерер и безапелационно спечели следващите две части, за да триумфира с успеха.

В третия кръг Димитров ще срещне французина Жереми Шарди, който елиминира сънародника си Ришар Гаске след 7:5, 6:1. При нова победа първата ни ракета ще се класира за осминафиналите.

ПЪРВИ СЕТ
Гришо загуби първото разиграване в мача, но след това безапелационно спечели подаването си и поведе в сета. Германецът също сравнително бързо спечели на свой сервис и изравни. Последва гейм на нула за българина. Двамата продължиха да печелят подаванията си до седмия гейм, който бе изключително равностоен и продължителен. В него Мартерер няколко възможности за пробив и при последната успя да го постигне. След това германецът го затвърди за 5:3 в своя полза. И двамата взеха следващите си сервиси, за да триумфира германецът с 6:4 в тази част.

ВТОРИ СЕТ
Димитров започна страхотно втората част, след като проби съперника и поведе с 2:0. Германецът имаше възможност веднага да върне пробива, но Гришо макар и трудно спечели на свой сервис за 3:0. Мартеререр трудно спечели подаването си, а българинът доста експресно направи резултат 4:1. Григор и световният №73 взеха следващите си сервиси, а в осмия гейм Димитров имаше три брейбола и с втория си пробив спечели сета с 6:2.

ТРЕТИ СЕТ
Българинът започна и този сет като предходния с пробив още при първия сервис на противника и преднина от 3:0 гейма. Двамата спечелиха следващите си подавания за 4:1. Гришо обаче стигна до нов пробив и след 6:1 триумфира в мача.