Екстаз по руски, тъга по испански: Празник пред Кремъл! „Пред очите ни се твори история“, заключи ТАСС след мача!

0
697

Русия празнува след като за пръв път се класира на четвъртфинал на Световно първенство. На стадион „Лужники“ домакинът на Мондиала победи Испания с дузпи след равенство 1:1 в редовното време и продълженията.

Руските медии реагираха емоционално на успеха. „Честита победа! Пред очите ни се твори история!“, пише агенция ТАСС. Жителите и гостите на Москва излязоха по улиците да празнуват до късно през нощта, разказва Bulgaria ON AIR.

Испанците тъгуват, а Андрес Иниеста обяви края на кариерата си в националния отбор по футбол. Съперник на Русия на четвъртфиналите ще бъде Хърватия, която елиминира драматично Дания с 3:2, също след изпълнение на дузпи.