Барселона разгроми Севиля с 5:0 в спора за Купата на Испания

0
826
f k barselona

Барселона разгроми Севиля с 5:0 в спора за Купата на Испания и завоюва трофея за 30-и път в своята история. Финалният двубой се игра на стадион „Уанда Метрополитано“ в Мадрид. Тимът на Ернесто Валверде си осигури солидна преднина от три гола през първото полувреме с два гола на Луис Суарес и един на Лионел Меси. През втората част по веднъж се разписаха Андрес Иниеста и Филипе Коутиньо. Каталунският тим стана носител на трофея за четвърта поредна година и е рекордьор със своите 30 победи. Барселона може да спечели и вътрешното първенство днес, ако вторият в таблицата Атлетико Мадрид загуби от Реал Бетис. Севиля за девети път игра в заключителната среща на Копа Дел Рей и остава с пет победи в турнира. Двата отбора се срещнаха във финала на турнира за купата на страната и през 2016 г., когато Барселона отново надделя (2:0). /БГНЕС