0
414
0000551304 article21
Източник : Днес.бг

Англия започна подобаващо участието си на световното първенство в Катар. В първия си мач в групата те разбиха Иран с 6:2.

Головата фиеста започна Джуд Белингам в 35-ата минута, а Букайо Сака удвои в 43-тата. Стърлинг направи класиката в в добавеното време на първата част.

Сака направи 4:0 в 62-рата минута с втория си гол, а в 65-ата Мехди Тареми вкара почетния гол за иранците.

Маркъс Рашфорд върна преднината от четири гол на англичаните в 72-рата минута още с първия си удар, след като се появи като резерва. Джак Грийлиш оформи крайния резултат в 90-ата минута.

В седмата минута от даденото продължение Иран можеше да вкара и втори гол, но гредата помогна на Пикфорд. Три минути по-късно, след намесата на ВАР, бе отсъдена дузпа в полза на Иран. Мехди Тареми бе точен и вкара втория си гол в мача.

Капитан : „Короната“ гръмна 6 „дрона“!