САЩ се готвят за сухопътна операция срещу Иран!

0
25
donald tramp bgnes[1]
Нюз. бг

Министерството на отбраната на САЩ се подготвя за евентуална сухопътна операция срещу Иран, която може да продължи седмици, съобщи вестник „Вашингтон пост“.

Според американски служители, запознати с въпроса, потенциалната операция няма да бъде мащабна инвазия.

Тя ще включва ограничени действия, предприети от екипи за специални операции и пехота, и ще е насочена към зони като остров Харг и Ормузкия проток.

Президентът на САЩ Доналд Тръмп все още не е взел решение дали да одобри кампанията.

По-рано беше съобщено, че Пентагонът се занимава с „подробни“ подготовки за наземна операция в Иран, в която ще участват Силите за глобално реагиране на американската армия и Морската експедиционна единица на Корпуса на морската пехота.                                                                                                             Техеран вероятно няма да се съгласи с отстъпките, писа Times of Israel

Преди това се твърдеше, че САЩ обсъждат нови варианти за нанасяне на „последния удар“ срещу Иран, включително разполагане на сухопътни сили там и започване на интензивни бомбардировки.


ADS