Киър Стармър си подаде оставката с достойнство, като премиер на Великобритания!

0
24
orig[1]
Нюз. бг

Премиерът на Великобритания Киър Стармър си подаде оставката, предаде БиБиСи.

Той си подаде оставката и като лидер на Лейбъристката партия.

„Разходката ми по Даунинг стрийт преди две години беше най-гордият момент в живота ми“, заяви Стармър преди да обяви официално оставката си. По думите му той влязъл в политиката, за да има шанса да промени живота на милиони хора към по-добро.

Стармър посочи, че е наследил Лейбъристката партия, която е била „политически, финансово и морално фалирала“ и допълни, че многократно му е било казано, че партията е „свършена“, но „доказал, че тези хора грешат“. Той беше категоричен, че е променил партията, като е „изтръгнал отровата на антисемитизма“.

Той смята, че е възстановено доверието в икономиката, отбраната и националната сигурност.

Вече бившият премиер допълни, че въпросът, който партията му задава, е дали той е в най-добра позиция да я води на следващите общи избори и изтъкна, че е „чул отговора“ на партията си на този въпрос и „приема този отговор с добронамереност“.

Всяко решение, което Стармър взел, е било свързано с „поставяне на страната, която обичам, на първо място“. „Ще подам оставка като лидер на Лейбъристката партия“, обяви той.

Иначе от думите на Стармър стана още ясно, че тази сутрин е разговарял с краля, за да го информира за решението си да подаде оставка.

Той е поискал от Националния изпълнителен комитет на Лейбъристката партия да изготви график, като номинациите за ръководството ще бъдат отворени на 9 юли и ще бъдат завършени до лятната ваканция.

Това ще означава, че нов лидер ще бъде на поста си преди завръщането на парламента през септември. Дотогава Стармър ще остане на поста си министър-председател.

Той увери, че ще направи всичко възможно, за да осигури организирано предаване на властта и ще даде пълната си подкрепа на своя наследник.

 


ADS