Бившият президент на САЩ Доналд Тръмп заяви по време на президентския дебат за 2024 г., организиран от CNN, че президентът на САЩ Джо Байдън „не е направил нищо“, за да попречи на Русия да нахлуе в Украйна.
„Всъщност мисля, че той я насърчи“, добави Тръмп, като заяви, че руският президент Владимир Путин се е почувствал окуражен, след като е станал свидетел на „некомпетентността“ на Байдън.
„Ще уредя тази война пред Путин и Зеленски, преди да встъпя в длъжност“, зарече се Тръмп, като добави, че условията на Путин за мир в Украйна „не са приемливи“.
Джо Байдън изрази убеждението си, че руският президент Владимир Путин е „военнопрестъпник“, който има амбиции да възстанови части от „бившата съветска империя“, и заяви, че Москва планира да завладее „цяла Украйна“.
„Смятате ли, че той иска да спре дотук [Украйна]?…. Какво мислите, че ще се случи с Полша, Беларус, с тези страни от НАТО?“, каза Байдън по време на първия президентски дебат. Президентът също така подчерта, че Вашингтон предоставя на Киев по-скоро оръжия, отколкото пари, и подчерта, че НАТО финансира Украйна в същата степен, както и Съединените щати. „Ето защо сме силни“, добави той. „Това е човек [Тръмп], който иска да се изтегли от НАТО. Вие ще останете ли в НАТО?“, каза Байдън.
Президентът също така защити външната политика на администрацията си в Близкия изток, като заяви, че палестинската войнствена групировка Хамас е единствената, която не иска войната в Газа да приключи.
На въпрос дали двамата кандидати ще приемат резултатите от изборите Тръмп нападна Байдън, че при неговото управление САЩ са се превърнали в провалена държава и изживяват най-големия си упадък в историята.
Тръмп обеща да приеме резултатите от президентските избори в САЩ през 2024 г., ако те са „честни, законни и добри“.
„Абсолютно, няма нищо, което бих предпочел да направя“, каза той и добави, че дори не би се кандидатирал за поста, ако президентът на САЩ Джо Байдън е свършил добра работа.
Байдън заяви, че е „факт“, че бившият президент Доналд Тръмп е най-лошият президент в историята на САЩ.
Двамата претенденти за президентския пост се спречкаха за това кой според тях е най-лошият президент в американската история, докато обсъждаха разходите за детски грижи в страната.
„Джо, нашата страна се разрушава, докато ние с теб седим тук и губим много време за този дебат“, заяви бившият президент. „Те ме оценяват като един от най-добрите и ако ми дадат още четири години, ще бъда най-добрият“, подчерта Тръмп. Бившият президент също така предупреди, че Байдън има за цел да повиши данъците в страната четири пъти.
По време на дебата за президент на САЩ през 2024 г., организиран от CNN, Тръмп заяви, че президентът на САЩ Джо Байдън си приписва заслугите за „възстановените работни места“.
„Не можеш да правиш това“, добави Тръмп, твърдейки, че Байдън си е присвоил заслуги за работни места, които са се „възстановили“ след пандемията COVID-19. Той подчерта, че е дал на Байдън „невероятна ситуация“ и че вредите, които Байдън е нанесъл на САЩ, са „унищожили страната“.
„Това, което се случи със страната ни през последните четири години, не е за вярване“, каза той и добави, че „това, което Байдън е направил, е абсолютно престъпно“.
Байдън заяви, че нелегалната имиграция е намаляла с 40%, откакто той е встъпил в длъжност, в сравнение с нивата, наблюдавани по време на управлението на Тръмп.
Коментирайки въпроса за незаконното преминаване на границата между Съединените щати и Мексико, Байдън защити усилията на своята администрация да се справи с притока на мигранти в страната, като предположи, че бившият президент Доналд Тръмп и членове на Републиканската партия са виновни за провала на двупартийното споразумение за границата по-рано тази година.
Байдън също така разкритикува Тръмп за разделянето на мигрантски семейства при неговата администрация.
Тръмп заяви, че млади жени са убивани от нелегални имигранти, които президентът на САЩ Джо Байдън е допуснал в страната.
„Имахме най-безопасната граница в историята на страната ни“, каза Тръмп и добави, че единственото, което Байдън е трябвало да направи, е „да не се занимава с нея„.
Джо Байдън определи бившия президент Доналд Тръмп, че има морала улична котка. Бившият президент от друга страна заяви, че сегашният стопанин на Белия дом е от семейство на престъпници, нападайки осъждането на сина на Байдън – Хънтър.
В четвъртък президентът на Съединените щати Джо Байдън се нахвърли върху кандидата за президент на Републиканската партия Доналд Тръмп в отговор на предполагаемия коментар на бившия президент, че всички загинали американски войници са „неудачници и гадняри“, който той е направил по време на своето президентство.
„Синът ми не беше неудачник и не беше гадняр“, каза той. „Вие сте загубенякът. Вие сте неудачникът“, каза Байдън по адрес на бившия президент. „Всяко едно нещо, което е казал, е лъжа“, каза Байдън. „Ветераните са адски по-добре, откакто приех Закона за тях. Един милион от тях вече имат застраховка и семействата им имат такава“, добави той.
Бившият президент бързо реагира, заявявайки, че цитатът е „измислен“ и че той никога не го е казвал. „Никой не се е грижил по-добре за нашите войници от мен“, добави Тръмп.
Управлението на американския президент Джо Байдън доведе до неуважение към САЩ по света, заяви бившият президент на САЩ Доналд Тръмп по време на дебат.
„Той върши отвратителна работа, наистина отвратителна работа. Ще ви кажа… целият свят спря да ни уважава като държава. Те не уважават нашето правителство, те вече не уважават Съединените щати“, каза той в студиото на CNN.
Първият предизборен дебат между президента на САЩ Джо Байдън и бившия държавен глава Доналд Тръмп ще се проведе в студиото на телевизия CNN в Атланта (Джорджия).
Модератори са водещият на CNN Джейк Тапър и кореспондентът на CNN Дана Баш. Дебатът започна в 21:00 ч. местно време в четвъртък и продължи час и половина.
Възрастта на Байдън и съдебните дела на Тръмп бяха сред централните теми на дебата.
Тръмп заяви, че иска да види президента на САЩ Джо Байдън да се яви на „само един когнитивен тест, много лесен„, като твърди, че Байдън няма да издържи „първите пет въпроса“.
„Направих два когнитивни теста, справих се с тях“, похвали се Тръмп, като добави, че е в „много добро здраве“ и че се чувства „в много добра форма“.
Байдън и Тръмп са се договорили за няколко правила за дебата: например микрофоните на участниците ще бъдат изключени, докато не започнат да говорят, за да не могат да се прекъсват взаимно.
Освен това на участниците е забранено да носят предварително подготвени текстове и реквизит. По време на самия дебат им бяха предоставени бележници, химикалки и вода.
Редът на финалната реч и кой на коя трибуна ще седне, бяха определени предварително чрез жребий. Така, отбелязва CNN, според резултатите от жребия Байдън зае подиума вдясно от публиката, а Тръмп има първи последната дума в дебата.
Асошиейтед прес вече отбеляза, че първият дебат може да промени президентската надпревара.
![Шефът на запасните военни вербува гласове за Румен Радев, потресени свидетели пишат на ЦИК и военния министър! oz1[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/03/oz11-218x150.jpg)
![След удара на английска база от Иран в Кипър, Стармър предоставя на САЩ британски бази срещу Иран! keir starmer bgnes[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2025/03/keir-starmer-bgnes1-218x150.jpg)
![Тръмп: Ще ударим Иран с невиждана досега сила, ако Техеран тръгне да отмъщава! orig[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2025/06/orig1-11-218x150.jpg)
![Зулусът чалгар поиска оставката на най-харесвания министър Христанов заради пиар-ката му!!! Ще я получи на гугуткин ден! collage export 68E459B4 2FC3 4065 A856 666F2BB73D5D 1024x683[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/02/collage_export_68E459B4-2FC3-4065-A856-666F2BB73D5D-1024x6831-1-218x150.jpg)
![Общественият съвет към ЦИК критикува параваните и очаква „организиран изборен туризъм“! 768x432[3]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/02/768x4323-1-218x150.jpg)
![Евакуационни полети от близкия изток тръгват утре за България! dubai 10[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/03/dubai-101-218x150.jpg)
![Държавни глави от цял свят честитиха 3 март на българите! orig[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/03/orig1-218x150.jpg)
![САЩ : Най-тежките удари срещу Иран предстоят! 768x432[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/03/768x4321-218x150.jpg)
![Иранските диваци настъпиха чаршафа! Ще хвърчат камилски гърбици! 1200 991 ratio hamas i hizbula[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/03/1200_991-ratio-hamas-i-hizbula1-218x150.webp)
![Кое точно да празнувам на 3 март? 1772453155 69a57d23ae393[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/03/1772453155_69a57d23ae3931-218x150.webp)
![Тръмп представи списък с 4 цели за пълно унищожаване на военната мощ на Иран! orig[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/03/orig1-1-218x150.jpg)
![Мосад използвал камерите за контрол на трафика в Техеран, за да убие Али Хаменеи! 768x432[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/03/768x4321-1-218x150.jpg)
![Звучен шамар за Путин! Руски генерал и Дугин: Русия губи съюзници по целия свят, ставаме слуги на Китай! 1772455842 69a587a213237[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/03/1772455842_69a587a2132371-218x150.webp)
![Ако Иран се оттегли от Мондиала, там отиват Катар и евентуално О.А.Е.! image 18 1376x917[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/03/image-18-1376x9171-1-218x150.webp)
![България има горива, няма проблеми за снабдяването на „Лукойл“! 660 90db7fe0e00f69e4c1d0ea5a7f09e8d8[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2023/09/660_90db7fe0e00f69e4c1d0ea5a7f09e8d81-218x150.jpg)
![К. Костадинов е окончателно осъден за реч на омразата и подстрекаване на фашистки коментари срещу Даниел Лорер! 349e0547 9483 4201 0fcf 08de3bed1b27 w1080 h608[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/03/349e0547-9483-4201-0fcf-08de3bed1b27_w1080_h6081-218x150.jpeg)
![Нарязани гуми в „Овча купел“ – засегнати са само коли с несофийска регистрация! 1772187145 69a16e09291b6[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/02/1772187145_69a16e09291b61-218x150.webp)
![Съдят свещеник от Солун, взел над 1,3 млн. евро от енориаши с измама! orig[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/02/orig1-33-218x150.jpg)
![Андрей Гюров ядосан : Сценаристи ( Зулуси ) и прокурори се опитват да ни сплашат! Няма да стане! Image 22356703 500 0[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/02/Image_22356703_500_01-218x150.jpg)
![Убиха въоръжен мъж, опитал да проникне в резиденцията на Тръмп! 1771773325 699b1d8d1f0fb[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/02/1771773325_699b1d8d1f0fb1-218x150.webp)
![Така празнуват някои! Освиркаха Йотова на връх Шипка с викове „Оставка!“ Видео : 6f21b9839f0a5e6c469b71e0fb5e9470 3d8e0994 266b 4ba1 8e87 dc9ed9074492[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/03/6f21b9839f0a5e6c469b71e0fb5e9470-3d8e0994-266b-4ba1-8e87-dc9ed90744921-218x150.jpeg)
![Рехав протест на 70 копейки от „Възраждане“ срещу американските самолети! 18e7974b4f3435205ecd55a0c6749a8c vazrazhdane protest[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/03/18e7974b4f3435205ecd55a0c6749a8c-vazrazhdane-protest1-218x150.jpeg)
![Аятоласите налапаха бахура! Нападнаха НАТО и съседите от Персийския залив! bahur stezis cena za kg 642d1586828f3 1280x1280[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/03/bahur-stezis-cena-za-kg-642d1586828f3_1280x12801-218x150.jpeg)
![ДСБ с акция пред руското посолство в София! 768x432[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/02/768x4321-23-218x150.jpg)
![СЕМ избра Милена Милотинова за генерален директор на БНТ! b01a0765611054e2da00408490ad8532 a278d360 761e 4909 9334 b1ec6ae705bd[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/02/b01a0765611054e2da00408490ad8532-a278d360-761e-4909-9334-b1ec6ae705bd1-218x150.jpeg)
![Здравите футболни двубои в Европа започват! gettyimages 453337242~1 l[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/02/gettyimages-4533372421.l1-218x150.webp)
![Само 14 пролетни крачки: Колко близо е „Левски“ до първата си титла от 17 години? orig[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/02/orig1-28-218x150.jpg)
![Ботев Пловдив се раздели с Димитър Димитров! orig[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/01/orig1-29-218x150.jpg)
![Втори медал за България! Лора Христова ни върна на олимпийския подиум в биатлона! 632601325 1347376467433531 1704505888887593840 n 900[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/02/632601325_1347376467433531_1704505888887593840_n-9001-218x150.jpg)
![Братя изклатени копейки, има светлина в тунела! Победихме жълтопаветния планктон! zx980 4789129[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/01/zx980_47891291-218x150.jpg)
![Братя копейки, можем да спрем еврото още тази вечер!!! Видео : image 15 680x448[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2025/12/image-15-680x4481-1-218x150.webp)
![Проблемът не е в еврото, а в „Номера на Китайката – Донг фенг“!!! TFvYPlcyzzQ6uwNFJ5QNsvPXx 1535560596[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2025/12/TFvYPlcyzzQ6uwNFJ5QNsvPXx-15355605961-218x150.jpg)
![К. Копейкин : Горе главите другари мандръсани копейки! От 01.01.26г., ще им разкажем играта! kostya2 1[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2025/12/kostya2-11-218x150.jpg)
![К. Копейкин : Братя рубашоци, да им развалим Коледата! Само Дед Мороз и Снегурочка! Видео : ded moroz snegurochka big[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2025/12/ded-moroz-snegurochka-big1-218x150.jpg)

![Пети километър! Тръмп: Робърт де Ниро е болен човек с душевно разстройство! Видео : Robert De Niro Donald Trump 2 shot jpg 1140x641[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/02/Robert-De-Niro-Donald-Trump-2-shot.jpg-1140x6411-1-696x385.webp)
![Ако Иран се оттегли от Мондиала, там отиват Катар и евентуално О.А.Е.! image 18 1376x917[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/03/image-18-1376x9171-1-80x60.webp)
![Аятоласите налапаха бахура! Нападнаха НАТО и съседите от Персийския залив! bahur stezis cena za kg 642d1586828f3 1280x1280[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/03/bahur-stezis-cena-za-kg-642d1586828f3_1280x12801-80x60.jpeg)
![Нарязани гуми в „Овча купел“ – засегнати са само коли с несофийска регистрация! 1772187145 69a16e09291b6[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/02/1772187145_69a16e09291b61-80x60.webp)
![Общественият съвет към ЦИК критикува параваните и очаква „организиран изборен туризъм“! 768x432[3]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/02/768x4323-1-80x60.jpg)
![Протестиращи срещу Сарафов щурмуваха кабинета му в сблъсък с полицията! Видео : orig[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/02/orig1-30-80x60.jpg)
![Путин за убийството на Али Хаменей : Това е цинизъм! А твоите убийства на един милион руски и украински хора какво е??? 1010x570[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2024/10/1010x5701-80x60.jpg)
![Американските военни самолети имат разрешение да са на летището в София до 31 май! orig[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/02/orig1-32-80x60.jpg)
![Евакуационни полети от близкия изток тръгват утре за България! dubai 10[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/03/dubai-101-80x60.jpg)
![Орбан превъртя на тема Украйна : Армията ще пази критични обекти от Киев! viktor orban ap bta~1 l[1]](https://www.capitan.bg/wp-content/uploads/2026/02/viktor-orban-ap-bta1.l1-80x60.webp)


